Blog

 

Fakty i mity na temat masek ochronnych


Maseczki przed zarażeniem koronawirusem stały się towarem, który jest poszukiwany nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie. Sytuacja epidemiologiczna spowodowana COVID-19 sprawiła, że ze sklepów i aptek zniknę

15 maja 2020  podział toreb ekologicznych

Rodzaje toreb ekologicznych

Panuje powszechny pogląd, że torby bawełniane są ekologiczne, ponieważ są biodegradowalne. Tymczasem temat dotyczący tkanin ekologicznych, a w związku z tym toreb, jest bardziej złożony.

12 stycznia 2020

Konferencje ekologiczne - jak zorganizować je z głową?

Firmy, niezależnie od branży, organizują konferencje dla swoich pracowników, klientów i kontrahentów. Od jakiegoś czasu dużą wagę przywiązuje się do proekologicznych działań, wynikających z tendencji politycznych i świad

05 stycznia 2020

Idea Zero Waste w praktyce

Zero waste - żyj bez śmieci, żyj lepiej!

Coraz więcej firm wprowadza politykę proekologiczną i stara się kierować zasadami zero waste w gospodarowaniu zasobami. Taka tendencja zaczyna również obowiązywać w systemie prawnym na poz

20 grudnia 2019

Tyvek

Tyvek - materiał wodoodporny o wysokiej paroprzepuszczalności

Wszystko na temat Tyveku - tkaniny, która jest nie tylko wodoodporna, ale i paroprzepuszczalna, i która idealnie nadaje się do produkcji toreb, plecaków i akcesoriów!

05 września 2019

bawełna ekologiczna

Bawełna organiczna - wszystko, co musisz wiedzieć!

Bawełna powszechnie kojarzy się z czymś naturalnym i ekologicznym. Jest to materiał oddychający i przyjemny w dotyku, który znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, min. w branży modowej i dekoratorskiej.

04 września 2019

Washable paper

Washable paper - papier do prania

Szukasz torby albo plecaka z papieru, który wygląda jak skóra? Dobrze trafiłeś! Washable paper to innowacyjna tkanina wyprodukowana z celulozy, którą można szyć... a nawet prać!

03 września 2019

Materiał bawełna

Bawełna - materiał rodzaje tkaniny bawełnianej

Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny określanej tą samą nazwą – bawełny (Gossypium). Z włókna bawełny wytwarza się tkaniny bawełniane, które mają szerokie zastosowanie w przemyśle tekstylnym.

02 września 2019

kodura

Kodura - co to za tkanina i jakie ma zastosowanie?

Kodura (codura) to wodoodporna, techniczna tkanina PVC o wysokiej odporności na ścieranie, rozrywanie, rysowanie i obciążenia. Jest powszechnie wykorzystywana w przemyśle tekstylnym i dekoratorskim.

01 września 2019

ul. Jedności Narodowej 68A
50-258 Wrocław
Godziny otwarcia:
Pn - Pt: 08:00 – 16:00
WSS Panato
Formularz kontaktowy

Masz pytania związane z wyceną i asortymentem? Chcesz zamówić próbki lub wzornik materiałów? Skontaktuj się z nami przez formularz! Tak będzie najskuteczniej!Czytaj więcej