Washable paper - papier do prania

Washable paper - papier do prania

Washable paper - papier do prania WSS Panato

06 sierpnia 2019

Szukasz torby albo plecaka z papieru, który wygląda jak skóra? Dobrze trafiłeś! Washable paper to innowacyjna tkanina wyprodukowana z celulozy, którą można szyć... a nawet prać!

Zastosowanie papieru do prania

Washable paper jest wykorzystywany przede wszystkim w branży dekoratorskiej i modowej, ale można go również spotkać wśród gadżetów reklamowych. Ten oryginalny materiał używa się m.in do produkcji toreb, plecaków, saszetek, piórników, etui na laptopy i telefony, opakowań, pudełek, osłonek na donice, okładek książek, a nawet metek!

Torby z papieru do prania to hit ostatnich lat! Nic więc dziwnego, że wśród wielu naszych realizacji z wykorzystaniem washable paper, to właśnie te produkty cieszą się dużą popularnością.

Rodzaje washable paper

Na rynku wyróżnia się następujące rodzaje papieru do prania:

  • gładki - ma charakteryczne żyłki i wykorzystuje się go do produktów o sztywnej konstrukcji, np. do plecaków, etui czy opakowań;
  • specjalnie postarzany - z wyraźną fakturą, jest najbardziej skóropodobny;
  • laminowany - w kolorze złota, czerni lub srebra;

Właściwości washable paper

Do najważniejszych właściwości washable paper zaliczamy:

  • znakowanie - można na nim wykonać różnorodne technologie znakowania: drukować, pokrywać folią, grawerować oraz tłoczyć;
  • dobry skład chemiczny: 60-91% - włókna celulozy, 5-35% lateks, 4-6% woda, 0,5-2% barwniki, 0,5-2% chemikalia i inne
  • względna ekologiczność - washable paper w większości składa się z celulozy, ale pewną jego część stanowią substancje syntetyczne, dlatego nie można powiedzieć, że jest to materiał w 100% ekologiczny;
  • trwałość, elastyczność i wytrzymałość - przykładowo torby z washable paper potrafią udźwignąć nawet 15 kg, pod warunkiem, że będą suche.

Należy mieć na uwadze, że washable paper nie posiada atestów do żywności, ani nie jest materiałem dopuszczonym do produkcji przedmiotów dla małych dzieci, takich jak: zabawki, ubrania czy akcesoria.

Papier posiada certyfikat Oeko-Tex oraz Forest Stewardship Council (SCS) przyznawany drzewnym produktom leśnym, który potwierdza bezpieczeństwo tkaniny dla człowieka i środowiska.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Oddaj swój głos  

Średnia ocen 5/5 na podstawie 2 głosów

ul. Jedności Narodowej 68A
50-258 Wrocław
Godziny otwarcia:
Pn - Pt: 08:00 – 16:00
WSS Panato
Formularz kontaktowy

Masz pytania związane z wyceną i asortymentem? Chcesz zamówić próbki lub wzornik materiałów? Skontaktuj się z nami przez formularz! Tak będzie najskuteczniej!Czytaj więcej