Tyvek - materiał wodoodporny o wysokiej paroprzepuszczalności

Tyvek - materiał wodoodporny o wysokiej paroprzepuszczalności

Tyvek - materiał wodoodporny o wysokiej paroprzepuszczalności WSS Panato

06 sierpnia 2019

Wszystko na temat Tyveku - tkaniny, która jest nie tylko wodoodporna, ale i paroprzepuszczalna, i która idealnie nadaje się do produkcji toreb, plecaków i akcesoriów!

Co to jest Tyvek?

Tyvek to rodzaj papieru syntetycznego o gramaturach w przedziale 45-105 g/m2, który występuje w dwóch rodzajach:

W skład tyveku wchodzą włókna polietynowe, które są łączone termicznie pod wpływem temperatury i ciśnienia. Tworzą one przepuszczalną membranę o wysokiej gęstości, dzięki której Tyvek "oddycha" - przepuszcza parę wodną, ale jednocześnie jest wodoodporny.

Tyvek Soft

Tyvek Soft na pierwszy rzut oka wygląda jak pognieciona kartka papieru. Nic bardziej mylnego! Tyvek to bardzo solidny, wodoodporny i zarazem oddychający materiał, który można poddać w 100% recyklingowi. Ta oryginalna tkanina łączy w sobie cechy zarówno papieru jak i folii, dlatego znalazła szerokie zastosowanie nie tylko w branży budowlanej - z której się wywodzi - ale również dekoratorskiej, modowej i reklamowej.

Dzięki delikatnej i lekkiej strukturze z Tyveku Soft można uszyć bardzo różnorodne produkty - od odzieży ochronnej, przez koszule, kurtki, sukienki, spodnie, trampki, po torby, plecaki, worki na sznurkach, piórniki czy saszetki.

Tyvek Graficzny

Drugim rodzajem Tyveku jest Tyvek Graficzny, z którego produkuje się powszechnie znane koperty bąbelkowe. Jest to papier o bardzo wysokiej wytrzymałości na ścieranie, przedarcia i falcowanie. W odróżnieniu od Tyveku Soft jest sztywny i nie można go łatwo zagniatać, jednak nie zamyka to szerokich możliwości projektowych!

Ze względu na swoje właściwości Tyvek Graficzny można skutecznie wykorzystać jako materiał do produkcji plecaków miejskich, toreb, piórników czy etui na laptopy.

Zastosowanie DuPont Tyvek

Lekkie i trwałe Tyveki od wielu lat są stosowane w zakresie ochrony i bezpieczeństwa w wielu dziedzinach przemysłu, np. jako membrany dachowe i ścienne, opakowania wyrobów medycznych, odzieży ochronnej, a nawet w poligrafii. Od niedawna zaczął być wykorzystywany przez projektantów do produkcji odzieży, gadżetów i produktów poligraficznych, takich jak: notesy, kalendarze i wizytówki.

Na co dzień DuPont Tyvek jest również wykorzystywany przez nas samych! W naszej pracowni PANATO produkujemy m.in. personalizowane torby z Tyveku (Soft i Graficznego). Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi realizacjami.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Oddaj swój głos  

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosów

ul. Jedności Narodowej 68A
50-258 Wrocław
Godziny otwarcia:
Pn - Pt: 08:00 – 16:00
WSS Panato
Formularz kontaktowy

Masz pytania związane z wyceną i asortymentem? Chcesz zamówić próbki lub wzornik materiałów? Skontaktuj się z nami przez formularz! Tak będzie najskuteczniej!Czytaj więcej