Kim jesteśmy

Spółdzielnia PANATO to przedsiębiorstwo społeczne łączące lokalny rynek projektowy z ekologiczną produkcją. Naszą organizację tworzą dwie współpracujące ze sobą pracownie:

  • Pracownia Szycia – projektujemy i szyjemy torby, plecaki i akcesoria reklamowe dla firm oraz tworzymy autorskie kolekcje produktów streetwear’owych.
  • Pracownia Sitodruku – wykonujemy nadruki na produktach reklamowych, projektujemy i drukujemy autorskie grafiki oraz prowadzimy pokazy i warsztaty sitodruku.

W 2017 zainicjowaliśmy powstanie ogólnopolskiej sieci przedsiębiorstw społecznych zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami, w skład której wchodzą: Spółdzielnia PANATO (Lider), Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej, Zakład Aktywności Zawodowej, Przedsiębiorstwo Społeczne TPD Oddział Miejski w Wieruszowie, Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej, Manufaktura Dobrych Usług sp. z o.o. Wspólnie pod marką PANATO Bag produkujemy torby i plecaki reklamowe na rynek krajowy i zagraniczny.

Nagrody i wyróżnienia

2012: Laureat konkursu regionalnego Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Roku, 1 miejsce
2013: Laureat konkursu ogólnopolskiego Przedsiębiorstwo Społeczne Roku w kategorii “Pomysł na rozwój”
2014, 2015: Finalista konkursu ogólnopolskiego Przedsiębiorstwo Społeczne Roku
2016: Laureat konkursu ogólnopolskiego Przedsiębiorstwo Społeczne Roku w kategorii “Wyróżnienie PwC”
2013, 2014, 2015, 2016: certyfikat jakości “ES”
2016: certyfikat jakości “Zakup Prospołeczny”

Radość tworzenia

Korzystając z doświadczenia, umiejętności i talentów pracowników spółdzielni dążymy do tworzenia rzeczy wyjątkowych i niepowtarzalnych. Kastomizowane produkty to nasza specjalność. Podejmując się realizacji zamówienia staramy się, aby efekty naszej pracy spełniały oczekiwania klienta, a nasze produkty były wykonane z należytą starannością, dbałością o detale i wysoką jakość.

Wierzymy, że możemy zmieniać rzeczywistość, a z pewnością tę, która nas otacza. Chcielibyśmy, aby nasza praca miała nie tylko wymiar zarobkowy, ale również była użyteczna społecznie.

Wizja

Być najlepszym przedsiębiorstwem społecznym w Polsce i wiodącym polskim producentem toreb i plecaków reklamowych, z dumą budowanym przez pracowników spółdzielni oraz naszych partnerów biznesowych.

 Jesteśmy dumni z naszego unikalnego charakteru organizacji i na nim budujemy naszą przyszłość.

Projektujemy i produkujemy akcesoria reklamowe w sposób odpowiedzialny społecznie.

 Naszym codziennym wyzwaniem jest tworzenie nowych produktów i rozwiązań, które będą ułatwiać pracę naszym klientom i skutecznie budować wizerunek ich firm.

 Nasz rozwój opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach organizacyjnych i racjonalnym gospodarowaniu zasobami.

Wartości

  • oddolność i lokalny charakter kooperatywy
  • społeczna odpowiedzialność i zaangażowanie
  • uczciwość wobec naszych klientów, współpracowników i nas samych