O Nas

Kim jesteśmy

Spółdzielnia PANATO to przedsiębiorstwo społeczne łączące lokalny rynek projektowy z ekologiczną produkcją. Naszą organizację tworzą dwie współpracujące ze sobą pracownie:

  1. Pracownia Szycia – projektujemy i szyjemy torby, plecaki i akcesoria reklamowe dla firm oraz tworzymy autorskie kolekcje produktów streetwear’owych.
  2. Pracownia Sitodruku – wykonujemy nadruki na produktach reklamowych, projektujemy i drukujemy autorskie grafiki oraz prowadzimy pokazy i warsztaty sitodruku.

W 2017 zainicjowaliśmy powstanie ogólnopolskiej sieci przedsiębiorstw społecznych zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami, w skład której wchodzą: Spółdzielnia PANATO (Lider), Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej, Zakład Aktywności Zawodowej, Przedsiębiorstwo Społeczne TPD Oddział Miejski w Wieruszowie, Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej, Manufaktura Dobrych Usług sp. z o.o. Wspólnie pod marką PANATO Bag produkujemy torby i plecaki reklamowe na rynek krajowy i zagraniczny.

 

Nagrody i wyróżnienia:
2012: Laureat konkursu regionalnego Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Roku, 1 miejsce
2013: Laureat konkursu ogólnopolskiego Przedsiębiorstwo Społeczne Roku w kategorii “Pomysł na rozwój”
2014, 2015: Finalista konkursu ogólnopolskiego Przedsiębiorstwo Społeczne Roku
2016: Laureat konkursu ogólnopolskiego Przedsiębiorstwo Społeczne Roku w kategorii “Wyróżnienie PwC”
2013, 2014, 2015, 2016: certyfikat jakości “ES”
2016: certyfikat jakości “Zakup Prospołeczny”

Misja

PASJA + ZAANGAŻOWANIE + RADOŚĆ TWORZENIA

Korzystając z doświadczenia, umiejętności i talentów pracowników spółdzielni dążymy do tworzenia rzeczy wyjątkowych i niepowtarzalnych. Kastomizowane produkty to nasza specjalność. Podejmując się realizacji zamówienia staramy się, aby efekty naszej pracy spełniały oczekiwania klienta, a nasze produkty były wykonane z należytą starannością, dbałością o detale i wysoką jakość.

Wierzymy, że możemy zmieniać rzeczywistość, a z pewnością tę, która nas otacza. Chcielibyśmy, aby nasza praca miała nie tylko wymiar zarobkowy, ale również była użyteczna społecznie.

Wizja

Być najlepszym przedsiębiorstwem społecznym w Polsce i wiodącym polskim producentem toreb i plecaków reklamowych, z dumą budowanym przez pracowników spółdzielni oraz naszych partnerów biznesowych.

Podstawy:

  1. Jesteśmy dumni z naszego unikalnego charakteru organizacji i na nim budujemy naszą przyszłość.
  2. Projektujemy i produkujemy akcesoria reklamowe w sposób odpowiedzialny społecznie i robimy to lepiej niż ktokolwiek inny.
  3. Naszym codziennym wyzwaniem jest tworzenie nowych produktów i rozwiązań, które będą ułatwiać pracę naszym klientom i skutecznie budować wizerunek ich firm.
  4. Nasz rozwój opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach organizacyjnych i racjonalnym gospodarowaniu zasobami.

Wartości

  • oddolność i lokalny charakter kooperatywy
  • społeczna odpowiedzialność i zaangażowanie
  • uczciwość wobec naszych klientów, współpracowników i nas samych

Nasz zespół

Spółdzielnia PANATO na początku była tylko ideą, ale dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób stała się prężnie działającym przedsiębiorstwem społecznym. Dziś PANATO jest dla nas miejscem pracy, w którym w pełni wykorzystujemy twórczy potencjał, a nasza działalność jest potrzebna i użyteczna społecznie. Cechuje nas kreatywność, dynamizm działania i odwaga w realizacji nawet najśmielszych projektów. Tworzymy zgrany zespół, a wspólna praca daje nam dużo radości i satysfakcji.

Zdjęcia naszego zespołu to owoc współpracy Piotr Spigiel Photography z mieszkającą na co dzień w Brukseli polską malarką i rysowniczką Hanną Ilczyszyn – www.facebook.com/fajnahanna

Anna Pastuszka
Pracownia sitodruku

Zawiaduje Pracownią Sitodruku. Daje upust swoim artystycznym talentom, tworząc niepowtarzalne grafiki i prowadząc warsztaty sitodruku.  

Natalia Polakowska
Project Designer

Zajmuje się drukiem 3D i projektowaniem produktu oraz grafiki użytkowej, przekuwając swoje wyjątkowe pomysły na rzeczywistość.  

Paulina Ograbisz
Project Manager

Jest managerem i jedną z pomysłodawczyń Spółdzielni PANATO. Świetne umiejętności organizacyjne wykorzystuje w koordynacji projektów i obsłudze zleceń dla firm.

Anna Duczmal
Administracja

Jest świetnie zorganizowana i trzyma rękę na pulsie. W kooperatywie zajmuje się administracją i ogarnianiem papierkowej roboty.  

Dorota Gawarkiewicz
Pracownia szycia

Artystyczna dusza o niekonwencjonalnym podejściu do życia, czego wyraz daje w swoich oryginalnych produktach. Szycie to jej pasja.  

Iwona Szabarkiewicz
Pracownia szycia

W swojej pracy łączy doświadczenie z nowatorskim podejściem do projektowania. Chętnie dzieli sie swoją wiedzą, prowadząc warsztaty szycia.  

Paweł Kowalski
Fotografia

W PANATO realizuje kreacyjne sesje fotograficzne zarówno z wykorzystaniem atelier, jak i w plenerze – miejsce i kraj nie mają znaczenia.

Magdalena Sowul
Project Designer

Z zamiłowania i zawodu projektuje zieleń dedykowaną przestrzeniom publicznym i ogrodom. Tworzy przedmioty w duchu recyklingu.    

Justyna Burzyńska
Pracownia sitodruku

W PANATO para się niemal wszystkim, od organizacji akcji społecznych i projektowania gadżetów i dodatków po prowadzenie warsztatów z recyklingu i sitodruku.

Anna Nosowicz
Pracownia warsztatów

Jest malarką i wykonawczynią sztuki we wnętrzach. Przygotowuje także wystawy oraz prowadzi kreatywne warsztaty plastyczne dla dzieci.