Misja

W Spółdzielni PANATO łączymy lokalny rynek projektowy z ekologiczną produkcją. Jesteśmy przedsiębiorstwem społecznym, które tworzy miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

Wierzymy, że możemy zmieniać rzeczywistość, a z pewnością tę, która nas otacza. Chcielibyśmy, aby nasza praca miała nie tylko wymiar zarobkowy, ale również była użyteczna społecznie.

Wizja

Dążymy do tego, by być najlepszym przedsiębiorstwem społecznym w Polsce i wiodącym polskim producentem toreb i plecaków reklamowych, z dumą budowanym przez pracowników spółdzielni oraz naszych partnerów biznesowych.

To nie jest tylko marzenie. To rzeczywistość, która już się realizuje.

  • Niepowtarzalność – jesteśmy dumni z naszego unikalnego charakteru organizacji i na nim budujemy naszą przyszłość.
  • Odpowiedzialność społeczna – projektujemy i produkujemy akcesoria reklamowe w sposób odpowiedzialny społecznie.
  • Wyznaczanie trendów – naszym codziennym wyzwaniem jest tworzenie nowych produktów i rozwiązań, które będą ułatwiać pracę naszym klientom i skutecznie budować wizerunek ich firm.
  • Mądre zarządzanie – nasz rozwój opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach organizacyjnych i racjonalnym gospodarowaniu zasobami.

Jak pracujemy?

Korzystając z doświadczenia, umiejętności i talentów pracowników spółdzielni dążymy do tworzenia rzeczy wyjątkowych i niepowtarzalnych. Personalizowane produkty to nasza specjalność. Podejmując się realizacji zamówienia staramy się, aby efekty naszej pracy spełniały oczekiwania klienta, a nasze produkty były wykonane z należytą starannością, dbałością o detale i wysoką jakość.

Naszą organizację tworzą dwie współpracujące ze sobą pracownie.

  • Pracownia Szycia – to tu projektujemy i szyjemy torby, plecaki i gadżety reklamowe dla firm. To tu tworzymy tworzymy autorskie kolekcje produktów streetwear’owych.
  • Pracownia Sitodruku – to nasze miejsce, w którym wykonujemy nadruki na produktach reklamowych, projektujemy i drukujemy autorskie grafiki oraz prowadzimy pokazy i warsztaty sitodruku.

Co jeszcze warto o nas wiedzieć?

  • W 2017 zainicjowaliśmy powstanie ogólnopolskiej sieci przedsiębiorstw społecznych zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.
  • W skład spółdzielni wchodzą: Spółdzielnia PANATO (Lider), Fundacja JUMP! , Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej, Zakład Aktywności Zawodowej, Przedsiębiorstwo Społeczne TPD Oddział Miejski w Wieruszowie, Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej, Manufaktura Dobrych Usług sp. z o.o.
  • Wspólnie pod marką PANATO Bag produkujemy torby i plecaki reklamowe na rynek krajowy i zagraniczny.

Mamy co najmniej kilka powodów do dumy:

2016, 2017, 2018: certyfikat jakości “Zakup Prospołeczny”

2013, 2014, 2015, 2016: certyfikat jakości “ES”

2016: Laureat konkursu ogólnopolskiego Przedsiębiorstwo Społeczne Roku w kategorii “Wyróżnienie PwC”

2014, 2015: Finalista konkursu ogólnopolskiego Przedsiębiorstwo Społeczne Roku

2013: Laureat konkursu ogólnopolskiego Przedsiębiorstwo Społeczne Roku w kategorii “Pomysł na rozwój”

2012: Laureat konkursu regionalnego Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Roku, 1 miejsce