Misja

W Spółdzielni PANATO łączymy lokalny rynek projektowy z ekologiczną produkcją. Jesteśmy przedsiębiorstwem społecznym, które tworzy miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

Wierzymy, że możemy zmieniać rzeczywistość, a z pewnością tę, która nas otacza.

Chcielibyśmy, aby nasza praca miała nie tylko wymiar zarobkowy, ale również była użyteczna społecznie.

Dzięki dochodom ze sprzedaży możemy mądrze pomagać, dając pracę osobom najbardziej potrzebującym. Kupując nasze produkty wspierasz także inne nasze działania, ukierunkowane na promowanie i rozwój ekonomii społecznej, spółdzielczości oraz godnej pracy.   

Wizja

Dążymy do tego, by być najlepszym przedsiębiorstwem społecznym w Polsce i wiodącym polskim producentem toreb i plecaków reklamowych, z dumą budowanym przez pracowników spółdzielni oraz naszych partnerów biznesowych.

To nie jest tylko marzenie. To rzeczywistość, która już się realizuje.

  • Niepowtarzalność – jesteśmy dumni z naszego unikalnego charakteru organizacji i na nim budujemy naszą przyszłość.
  • Odpowiedzialność społeczna – projektujemy i produkujemy akcesoria reklamowe w sposób odpowiedzialny społecznie.
  • Wyznaczanie trendów – naszym codziennym wyzwaniem jest tworzenie nowych produktów i rozwiązań, które będą ułatwiać pracę naszym klientom i skutecznie budować wizerunek ich firm.
  • Mądre zarządzanie – nasz rozwój opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach organizacyjnych i racjonalnym gospodarowaniu zasobami.

Jak pracujemy?

Korzystając z doświadczenia, umiejętności i talentów pracowników spółdzielni dążymy do tworzenia rzeczy wyjątkowych i niepowtarzalnych. Personalizowane produkty to nasza specjalność. Podejmując się realizacji zamówienia staramy się, aby efekty naszej pracy spełniały oczekiwania klienta, a nasze produkty były wykonane z należytą starannością, dbałością o detale i wysoką jakość.

Naszą organizację tworzą dwie współpracujące ze sobą pracownie.

  • Pracownia Szycia – to tu projektujemy i szyjemy torby, plecaki i gadżety reklamowe dla firm. To tu tworzymy tworzymy autorskie kolekcje produktów streetwear’owych.
  • Pracownia Sitodruku – to nasze miejsce, w którym wykonujemy nadruki na produktach reklamowych, projektujemy i drukujemy autorskie grafiki oraz prowadzimy pokazy i warsztaty sitodruku.

Co jeszcze warto o nas wiedzieć?

  • W 2017 zainicjowaliśmy powstanie ogólnopolskiej sieci przedsiębiorstw społecznych zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.
  • W skład spółdzielni wchodzą: Spółdzielnia PANATO (Lider), Fundacja JUMP! , Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej, Zakład Aktywności Zawodowej, Przedsiębiorstwo Społeczne TPD Oddział Miejski w Wieruszowie, Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej, Manufaktura Dobrych Usług sp. z o.o.
  • Wspólnie pod marką PANATO Bag produkujemy torby i plecaki reklamowe na rynek krajowy i zagraniczny.

Mamy co najmniej kilka powodów do dumy:

2016, 2017, 2018: certyfikat jakości “Zakup Prospołeczny”

2013, 2014, 2015, 2016: certyfikat jakości “ES”

2016: Laureat konkursu ogólnopolskiego Przedsiębiorstwo Społeczne Roku w kategorii “Wyróżnienie PwC”

2014, 2015: Finalista konkursu ogólnopolskiego Przedsiębiorstwo Społeczne Roku

2013: Laureat konkursu ogólnopolskiego Przedsiębiorstwo Społeczne Roku w kategorii “Pomysł na rozwój”

2012: Laureat konkursu regionalnego Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Roku, 1 miejsce